کالایاب
جهان
 • دیدار مره صدق با سفیر برزیل در تهران

  نماینده کلیمیان در مجلس با سفیر برزیل در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیامک مره صدق دوشنبه (۲۶ فروردین ۹۸) با رودریگو د ازردو سانتوس سفیر برزیل در تهران دیدار و گفتگو کرد.

  مره صدق در ابتدای این دیدار با اشاره به تشابهات فرهنگی میان دو کشور، گفت: یهودیان در جمهوری اسلامی ایران و برزیل خواسته های یکسانی دارند و به خاطر یهودیت از گروه الگوریتم های غالب در جهان پیروی نمی کنند از اینرو می توانند ارتباط مثبت و سازنده با یکدیگر داشته باشند

  نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با توجه به سوء استفاده برخی از کشورهای ابرقدرت از موضوع حقوق بشر در ایران آن را ابزاری دوگانه در دست این کشورها دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور مسلمان است که در آن اقلیت مذهبی حق انتخاب نماینده در مجلس و اظهار نظر در کلیه امور داخلی و بین المللی در ایران را دارند.

   مره صدق با محکوم کردن اقدام دولت آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: سپاه پاسداران  نهادی است که در حمله داعش به سوریه و عراق نه تنها به مسلمانان بلکه به مسیحیان و یهودیان نیز کمک کرد.

  وی تصریح کرد: باید از دولت آمریکا پرسید به چه دلیل سپاه پاسداران که مدافع مسیحیان ساکن سوریه و عراق بود را تروریست خوانده است؟

  مره صدق در پایان بر ارتقای سطح ارتباطات فرهنگی جوامع یهودی در ایران و برزیل و همچنین مراودات بازرگانی و تجاری میان دو کشور تاکید نمود.

  رودریگز د آزردو سانتوس، سفیر برزیل در تهران در ابتدا بر نقش مهم مجالس دو کشور در توسعه و گسترش مناسبات فیمابین، تاکید نمود و از افزایش روابط پارلمانی به ویژه روابط نمایندگان یهودی در دو پارلمان استقبال نمود.

  وی در بخش دیگری از سخنانش از علاقمندی برزیل برای توسعه و تقویت همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف گفت و موضع سیاسی دولت برزیل را حفظ و گسترش روابط با همه کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود./

  پایان پیام