کالایاب
جهان
 • کمک‌رسانی نجباء به سیل‌زدگان اهواز و حمیدیه + تصاویر

  کاروان مقاومت اسلامی نجباء در نخستین روز فعالیت خود، به ارائه خدمات عمرانی، توزیع هدایا و مواد غذایی در میان روستاییان سیل‌زده اهواز و حمیدیه اقدام کردند.

  به گزارش حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از مركز ارتباطات و امور رسانه‌ای نجباء در ایران، کاروان جنبش مقاومت اسلامی نجباء که برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده خوزستان و لرستان به ایران اعزام شده‌اند، در دو مرحله صبح و بعدازظهر به کمک سیل‌زدگان شهرستان اهواز شتافتند و علاوه بر عملیات عمرانی، در چند روستا اقلام غذایی مورد نیاز مردم را توزیع کردند.

  در همین راستا رزمندگان نجباء با حضور در منطقه «الغدير» واقع در محدوده شمال‌ غربی اهواز در حاشیه جاده اهواز – اندیمشک، به ايجاد سیل‌بند اقدام كردند تا مانع از طغیان آب و نفوذ به شهر شوند.

  در اين عمليات عمرانی، جمعی از فرماندهان، مدیران دفاتر استانی، اعضای ارشد این جنبش و در رأس آنها «نصر الشمری»، رئیس شورای اجرایی و معاون دبیر کل نجباء مشارکت کردند.

  مقاومت اسلامی نجباء همچنین نیروهای داوطلب خود را در قالب سه گروه جهادی به مناطق مختلف شهر اهواز و حمیدیه اعزام کرد تا کمک‌های جمع‌آوری شده را به دست مردم سیل‌زده برساند.

  روستاى «حلاف» در حومه شهر حمیدیه و منطقه «مليحان» در ٢٠ كيلومترى اهواز ازجمله نقاطى بودند که به همت مجاهدان عراقی عملیات کمک‌رسانی به آنها انجام شد.

  کاروان جنبش نجباء که شامل 100 خودروی سبک و سنگین است، از دو روز پیش وارد ایران اسلامی شد و حامل کمک‌های انسان‌دوستانه ملت عراق به شهروندان سیل‌زده ایرانی است.