کالایاب
جهان
 • برداشت 24 میلیون دلار از صندوق ذخایر ملی قزاقستان برای انتخابات

  برای برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در قزاقستان از صندوق ذخایر ملی این کشور 24 میلیون دلار برداشته خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، دولت قزاقستان برای برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری از صندوق ذخایر خود 9.404 میلیارد تنگه معادل 24.5 میلیون دلار تخصیص می‌دهد.

  بنابه سندی که در پایگاه اینترنتی دولت دیجیتال قزاقستان منتشر شده از صندوق ذخایر دولت این کشور برای برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری تخصیص حدود 9.404 میلیارد تنگه برنامه ریزی شده که 9.347 میلیارد تنگه از آن برای کمیسیون مرکزی انتخابات و 56.86 میلیون تنگه دیگر برای وزارت امور خارجه پیش بینی شده است.

  در توضیح این سند آمده است: مبلغ مذکور در هماهنگی با وزارت دارایی قزاقستان از 12 آوریل سال جاری میلادی تخصیص داده می‌شود.

  در تاریخ 11 آوریل در جریان نشست مجلس سنا، «بریک شال پانقول اف» معاون وزارت دارایی قزاقستان در مورد درخواست کمیسیون مرکزی انتخابات برای ارائه 2 میلیارد تنگه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور خبر داد.

   70 درصد از این مبلغ برای دستمزد افرادی که برای کار در ستادهای انتخاباتی جذب می‌شوند، هزینه خواهد شد.

  روز سه شنبه، 9 آوریل، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور موقت قزاقستان در پیامی به مردم از طریق شبکه های تلویزیونی این کشور در مورد برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری قزاقستان در تاریخ 9 ژوئن سال جاری خبر داد.

  بنابر برنامه کمیسیون مرکزی انتخابات در مورد برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری، پیشنهاد نامزدهای کرسی ریاست جمهوری در تاریخ 10 آوریل آغاز و ساعت 18:00 روز 28 آوریل به پایان می‌رسد.

  انتهای پیام/ح