کالایاب
جهان
 • تاکید پوتین بر پتانسیل قوی روسیه در فناوری هسته‌ای

  آغاز به کار اتم‌اکسپو ۲۰۱۹؛

  رئیس‌جمهوری روسیه در یازدهمین انجمن بین‌المللی اتم‌اکسپو ۲۰۱۹ که امروز دوشنبه در شهر سوچی آغاز به کار کرد، بر توانمندی کشورش در عرصه فناوری هسته‌ای تاکید کرد.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد فناوری‌های هسته‌ای فرصت‌های جدیدی در حوزه پزشکی، ایجاد مواد منحصر به فرد، اکتشافات فضایی و توسعه شمالگان و همچنین تقویت پایه انرژی اقتصاد را به وجود آورد.

  پوتین گفت: روسیه به طور سنتی پتانسیل انسانی، علمی و تولیدی در این زمینه را دارد، فعالانه در همکاری بین‌المللی شرکت کرده و به شرکای خود راهکارهایی با کیفیت بالا، قابل اعتماد، ایمن و سازگار با محیط زیست ارائه می‌کند.

  به گفته رئیس‌جمهوری روسیه، وجهه این انجمن به مرور زمان تقویت شده است و به هیات گفت‌وگوی بین‌المللی مهمی برای این صنعت رسیده است. پوتین همچنین تاکید کرد اتم‌اکسپو ۲۰۱۹ در فضایی سازنده برگزار خواهد شد و به حل و فصل مسوولیت‌های بلندمدت در صنعت هسته‌ای می‌پردازد.  

  این انجمن به همت شرکت دولتی روس‌اتم تا سه‌شنبه ادامه خواهد داشت. روسای شرکت‌های سرشناس این صنعت، مقام‌های دولتی و کارشناسانی از سراسر جهان درباره وضعیت صنعت هسته‌ای و همچنین رویه‌های توسعه بیشتر آن بحث و تبادل‌نظر خواهند کرد. سال گذشته بیش از ۴۰۰۰ هیات و میهمان از ۶۸ کشور در این انجمن حاضر شدند و ۳۹ توافق همکاری از جمله قراردادهای تجاری به امضا رسید.

  انتهای پیام