به دنبال یک موضوع خاص هستم و به جهت تعدد بخش ها و گستردگی سایت دچار سردرگمی شده ام، چه راهکاری وجود دارد؟

چگونه می توانم به راهنمای سایت دست پیدا کنم؟

راهنمای سایت یکی از مهم ترین بخش ها و قلب تپنده وب سایت است که پاسخ قریب به اتفاق پرسش های شما را در خود جای داده است و به عنوان یک ابزار موثر و کارا، همواره در کنار شما حضور دارد. راهنما شاید جزو معدود مواردی باشد که از تمام نقاط، صفحات و بخش های سایت، در دسترس قرار دارد و کاربران محترم می توانند به ساده ترین و سریع ترین شکل به آن دست پیدا کنند. دستیابی به راهنما از 2 نقطه در کل صفحات میسر می باشد:

1. از منوی فوقانی سایت

2. از نوار ابزار جانبی سایت 

 

در راهنمای مصور زیر محل هر 2 نقطه در صفحات نمایش داده شده است :

نقشه سایت چیست؟ در کجای سایت قرار دارد و راه دسترسی به آن چیست؟

نقشه سایت در واقع به صفحه ای گفته می شود که لینک تمام صفحات و بخش های سایت با دقت و کامل، به شکل دسته بندی شده در آن قرار دارد. کاربران محترم برای دستیابی به یک دید جامع و کامل از بخش ها و امکانات سایت و برای یافتن هر چه سریعتر بخش، ابزار یا صفحه مورد نظر خود می باید به نقشه سایت مراجعه فرمایند. به عبارت دیگر نقشه سایت لیست دقیق تمام محتویات و اجزای سایت است و به همین جهت از کاربرد و اهمیت فراوانی برخوردار است. نقشه سایت به جهت پیوستگی و ارتباط کارکردی با راهنمای سایت، در همه جا دقیقا در مجاورت راهنمای سایت قرار دارد لذا به این بخش نیز می توان از دو نقطه در تمام صفحات سایت دست پیدا کرد : 

1. از منوی فوقانی سایت
2. از نوار ابزار جانبی سایت

در راهنمای مصور زیر محل هر 2 نقطه در صفحات نمایش داده شده است :

از کجا می توانم نسبت به اضافه شدن بخش های جدید به سایت خبردار شوم؟

از طریق باندی که به همین منظور در زیر منوی سایت در صفحه نخست گنجانده شده است مهم ترین بخش های افزوده شده به سایت، به اطلاع کاربران رسانده می شود.

در سایت نقص یا اشکالی دیده ام چگونه می توانم آن را گزارش کنم؟

شما می توانید نواقص، اشتباهات، ایرادات و کلیه انتقادات خود را از طریق فرم گزارش نواقص با ما در میان بگذارید. این اطمینان به کلیه کاربران محترم داده می شود که کلیه این فرم ها به طور دقیق مطالعه، بررسی و به موارد مقدور و ممکن، ترتیب اثر داده خواهد شد. ما مشتاقانه در انتظار انتقادات و اشکالات مورد نظر شما عزیزان هستیم تا با رفع آنها، محتوا و امکانات هر چه بهتری در اختیار عموم کاربران معزز قرار داده شود. از اینکه اشکالات ما را به ما گوشزد می فرمایید بسیار ممنونیم.

پیشنهادی برای بهبود یکی از بخش های سایت دارم ؟ / خواهان اضافه شدن بخش جدیدی به سایت می باشم چگونه آن را اطلاع دهم؟

برای ارائه پیشنهاد و درخواست افزودن یک بخش، ابزار یا صفحه ای خاص به سایت، هیچ محدودیتی وجود ندارد و کلیه کاربران محترم می توانند نظریات اصلاحی یا موارد درخواستی خود را از طریق فرم تماس با ما به اطلاع ما برسانند. این اطمینان به کلیه عزیزان و همراهان همیشگی داده می شود که با کمال دقت و حساسیت، پیشنهادات شما بررسی و در عموم موارد درخواست شما عملی شده و آنچه موردنیاز تشخیص داده اید به سایت افزوده خواهد شد. بی صبرانه در انتظار درخواست ها و پیام های شما عزیزان می باشیم.

تمایل دارم با وب سایت همکاری داشته باشم از چه راهی اقدام کنم؟

باعث افتخار ماست و با کمال میل استقبال می کنیم. برای این منظور شما می توانید از طریق تکمیل فرم فرصت های شغلی اقدام بفرمایید. فرم های این بخش با دقت مطالعه و سنجیده شده و به تناسب توانایی های شما و نیازهای ما، با شما تماس و سایر مراحل هماهنگ خواهد شد. در صورتی که همکاری داوطلبانه مورد نظر شماست یا آنچه مدنظر دارید متفاوت از شیوه های مرسوم می باشد این موارد را از طریق فرم تماس با ما، به اطلاع ما برسانید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل گردد.

فرم فرصت های شغلی را تکمیل کردم چرا با من تماسی گرفته نشد؟

پر کردن فرم به معنای الزام تماس یا جذب متقاضی نیست بلکه این فرم ها به دقت بررسی شده و همگی در آرشیو ما به شکل طبقه بندی شده حفظ خواهند شد و در زمان مقتضی و به تناسب نیازها، با کسانی که تناسب بیشتری با مشاغل مطروحه دارند و واجدین شرایط لازم تماس گرفته می شود لذا ممکن است همان روز تکمیل فرم یا فرضا 6 ماه بعد این اتفاق رخ دهد.

آیا وب سایت در شبکه های اجتماعی فعالیت یا حضوری دارد؟

بله، ما در شبکه های اجتماعی رایج و پرمخاطب شامل فیس بوک، توئیتر، گوگل پلاس و لینکداین دارای صفحه اختصاصی هستیم و اخبار، تحلیل ها و مطالب منتشره در وب سایت از طریق این صفحات نیز همزمان منتشر می شوند. در واقع صفحات مذکور در حکم نمونه های خلاصه شده سایت می باشند که برای آن دسته از کاربران گرامی که حضور فعالانه ای در شبکه های اجتماعی دارند یا از طریق این شبکه ها، اخبار و موضوعات مورد علاقه شان را پیگیری می فرمایند مفید و قابل استفاده خواهد بود.

آیا سایت ورژن مخصوص موبایل هم دارد؟ چگونه از آن استفاده نمایم ؟

بله. در این زمینه 2 امکان ارائه گردیده است. 

امکان نخست / نسخه موبایل RWD : این حالت هنگامی رخ می دهد که کاربران گرامی با وسیله ای نظیر گوشی های هوشمند، موبایل و تبلت به آدرس سایت www.TGJU.org مراجعه می فرمایند که در این حالت به جهت آنکه خاصیت ریسپانسیو بودن (مقصود مطابقت و منطبق شدن خودکار سایت با ابزار ارتباطی کاربر) در طراحی و پیاده سازی سایت مورد نظر بوده است  وب سایت به تناسب نوع وسیله اعم از موبایل، تبلت و .... و ابعاد صفحه نمایش آن، به طور خودکار تغییر شکل داده و به متناسب ترین شیوه فیکس می شود. در این حالت نیاز به انجام هیچ اقدامی از سوی کاربر نیست و صرفا کافیست از طریق مرورگر گوشی موبایل خود از وب سایت استفاده نماید. 

امکان دوم / نسخه وب ویوو Web View : برای دستیابی به این نسخه، کاربران گرامی می باید به نشانی web.TGJU.org مراجعه نمایند. در این حالت نسخه ای از اپلیکیشن سایت برای مشاهده در وب فراهم گردیده است و در واقع از طریق حالت مذکور، اپلیکیشن اندروید سایت در قالب وب در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. مزایای این حالت، نخست بهینه بودن برای مشاهده در گوشی های موبایل، راحتی و سهولت استفاده، سرعت بالای دسترسی و ... می باشد.

در مجموع آنکه برای آن دسته از کاربران محترم سایت که عموما از طریق گوشی های تلفن به سایت مراجعه می فرمایند 2 حالت میسر می باشد. نخست حالت نرمال که طی آن خود سایت با گوشی های موبایل بصورت خودکار متناسب می گردد و حالت دوم که با مراجعه به نشانی web.TGJU.org قابل دستیابی است و طی آن کاربران می توانند اپلیکیشن سایت را همچون صفحات رایج اینترنتی از طریق همه دستگاه هایی که به اینترنت دسترسی دارند مشاهده و از آن استفاده نمایند.

مطالب بخش دیده بان در زمینه چیست؟

مطالب بخش دیده بان، مجموعه گفت و گو ها و یادداشت های جناب آقای محمد کشتی آرای، ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران و اتحادیه کشوری طلا و جواهر و پژوهشگر و کارشناس ارشد طلا و جواهرات و سنگ های گران بهاست. ایشان علاوه بر مسئولیت صنف طلا و جواهر در سراسر کشور، از چهره های محبوب، مردمی و مورد اقبال گسترده رسانه ها می باشند و مطالب و گفت و گوهای ایشان از سال ها پیش تا حال حاضر، همواره مورد توجه ویژه و گسترده عموم علاقه مندان و فعالان بازار طلا و جواهر بوده است لذا مجموعه این مطالب برای استفاده مجدد کاربران در بخش دیده بان گردآوری می گردد.

آیا سایت دارای اپلیکیشن موبایل هم می باشد؟ چگونه آن را نصب نمایم؟

بله. سایت دارای اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید می باشد که شرح و نمایی از آن در صفحه اپلیکیشن موبایل ارائه گردیده است. شما به دو طریق می توانید نسبت به نصب آن بر روی گوشی خود اقدام نمایید.

1. نصب از سایت گوگل پلی، که برای این منظور می توانید به لینک اپلیکیشن قیمت ها در گوگل پلی مراجعه فرمایید.

2. نصب از سایت کافه بازار، که برای این منظور  می توانید به لینک اپلیکیشن قیمت ها در کافه بازار مراجعه فرمایید.

بخش NEWS چیست و به چه موضوعاتی می پردازد؟

بخش News شامل اخبار، تحلیل ها و گزارشات بازار جهانی طلا، فلزات گرانبها، نفت و انرژی، بازارهای جهانی، بورس های جهانی و به طور کلی بازارهای پولی و مالی به زبان انگلیسی است. خبرهای انگلیسی در سرفصل های Gold، Silver، Platinum، Oil، Commodities، Precious Metal، Stock Markets، Base Metal، Mining ارائه می شوند.

آیا امکان بازنشر مطالب و محتوای سایت در شبکه های اجتماعی وجود دارد ؟ چگونه؟

بله، این امکان برای تمام صفحات سایت پیش بینی شده است. برای این منظور باید از ابزارک کناری سایت کمک بگیرید که در سمت چپ سایت گنجانده شده است. آخرین گزینه از این ابزارک، همان گونه که در شکل زیر مشخص شده مربوط به بازنشر مطالب، محتوا، جداول،نمودارها و به طور کلی صفحات سایت در شبکه های اجتماعی می باشد. 

منابع بخش NEWS چیست؟ و مطالب این بخش در چه ساعاتی بروز رسانی می شود؟

در این بخش مجموعه کاملی از رسانه های معتبر بین المللی اعم از خبرگزاری ها، روزنامه ها و دیگر منابع  به طور لحظه ای خوانش و اخبار آنها گردآوری و عرضه می شود. خبرهای این بخش به شکل لحظه ای آپدیت می شود و به طور میانگین هر دقیقه 3 تا 5 خبر به آن اضافه می گردد. 

آیا امکان تهیه نسخه پرینتی صفحات و محتوای سایت وجود دارد ؟ چگونه؟

بله، این امکان برای تمام صفحات سایت پیش بینی شده است. برای این منظور باید از ابزارک کناری سایت کمک بگیرید که در سمت چپ سایت گنجانده شده است. آخرین گزینه از این ابزارک، همان گونه که در شکل زیر مشخص شده مربوط به بازنشر و تهیه نسخه پرینتی یا ایمیل کردن مطالب، محتوا، جداول،نمودارها و به طور کلی صفحات سایت است که در بین این گزینه ها، گزینه پرینت مطابق شکل زیر، آخرین آیتم و کاملا محرز می باشد.

آیا امکان ارسال مطالب و محتوای صفحات سایت از طریق ایمیل برای دوستان و آشنایان وجود دارد؟ به چه طریق؟

بله، این امکان برای تمام صفحات سایت پیش بینی شده است. برای این منظور باید از ابزارک کناری سایت کمک بگیرید که در سمت چپ سایت گنجانده شده است. آخرین گزینه از این ابزارک، همان گونه که در شکل زیر مشخص شده مربوط به بازنشر و تهیه نسخه پرینتی یا ایمیل کردن مطالب، محتوا، جداول،نمودارها و به طور کلی صفحات سایت است که در بین این گزینه ها، گزینه ایمیل مطابق شکل زیر، در مجاورت گزینه پرینت به خوبی نمایان می باشد.

آیا امکان بازنشر اخبار در شبکه های اجتماعی وجود دارد؟ چگونه؟

بله، این امکان برای تمام صفحات سایت پیش بینی شده است. برای این منظور باید از ابزارک کناری سایت کمک بگیرید که در سمت چپ سایت گنجانده شده است. آخرین گزینه از این ابزارک، همان گونه که در شکل زیر مشخص شده مربوط به بازنشر مطالب، محتوا، جداول،نمودارها و به طور کلی صفحات سایت در شبکه های اجتماعی می باشد.

از یکی از واحدهای صنفی شکایت دارم باید به کجا مراجعه نمایم ؟ و از چه طریق اقدام کنم؟

نسبت به صحت وزن، عیار یا سنگ های بکار رفته در جنسی که خریده ام دچار شک شده ام چگونه صحت آن را بررسی نمایم ؟

در بازگرداندن یک قطعه طلا به یک واحد طلافروشی، قانونا آن واحد چه میزان از فاکتور خرید می باید کسر نماید و آن قطعه را بازخرید کند؟

از یکی از واحدهای صنفی خرید کرده ام اما حال که به همان واحد مراجعه کرده ام از پذیرفتن همان جنس سر باز می زند، چه کنم؟

در بازگرداندن یک قطعه جواهر به یک واحد جواهرفروشی، قانونا آن واحد چه میزان از فاکتور خرید می باید کسر نماید و آن قطعه را بازخرید کند؟

نشانی و شماره های تماس اتحادیه چیست؟

نشانی :  تهران - خیابان سهروردی جنوبی - خیابان ملایری پور - پلاک 53

تلفن ها : 88305883 - 88832461

تلفن ها : 88829623 - 88302111

تلفن ها : 88836340 - 88836341 - 88836342

فکس : 88302747