تولبار چیست؟

تولبار (نوار ابزار) برنامه ایست که بر روی مرورگر کاربر (نظیر اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، گوگل کروم و .........) قابل نصب می باشد و ابزارها، اطلاعات، دسترسی ها و یا کلیدهای میانبری را جهت تسریع و تسهیل نیاز های کاربران در اختیار آنها قرار می دهد. فلسفه وجودی این برنامه ها برای ممانعت از اتلاف زمان و انرژی و سهولت کاربران ساخته شدند. با یک مثال موضوع روشن تر می شود فرض کنید که کاربری برای فعالیت روزانه اش نیازمند تبدیل تاریخ شمسی به میلادی است و در طول روز 30 نوبت این اقدام را انجام می دهد و برای این منظور از وب سایتی که این مبدل را طراحی و ارائه کرده استفاده می کند. در مدل قدیمی وی باید برای هر نوبت این تبدیلات به سایت مذکور رجوع می کرد که قاعدتا کار ملال آوری بود. حال فرض کنید که وب سایت مذکور، این مبدل را به همراه مبدل تاریخ شمسی به قمری و مبدل تاریخ قمری به میلادی و همچنین تعدادی دیگر از ابزارهای مرتبط، در قالب یک نولبار (نوار ابزار) ارائه نماید. در این حالت کاربر مذکور آن را به راحتی روی مرورگر خود نصب می کند و از آن پس نیاز به رجوع به وب سایت مذکور نخواهد داشت و در حال مشاهده هر صفحه ای از هر وب سایتی باشد در صورت لزوم، به قسمت بالای مرورگر خود مراجعه و از مبدل تاریخ به سادگی استفاده خواهد کرد.

تولبار چگونه نصب می گردد؟

برای نصب تولبار اختصاصی وب سایت TGJU کافیست که از منوی ابزارها، سپس ساب منوی ابزار وبمستر و نشر بر روی گزینه تولبار اختصاصی کلیک نمایید و یا به ساده ترین روش ممکن، بر روی بنر سراسری تولبار که در پایین تمام صفحات سایت قرار دارد کلیک نمایید، در هر دو حالت به صفحه ای در وب سایت آلکسا هدایت می شوید که موتور عملیاتی تولبار می باشد در آنجا نیز با یک کلیک ساده تولبار بر روی مرورگرتان نصب و اضافه خواهد شد.

تولبار چه کارکردهایی دارد؟

مجموعه ای از امکانات بوسیله تولبار اختصاصی به کاربران ارائه می شود که مهم ترین و اصلی ترین آن نرخ های زنده و لحظه ای می باشند که به صورت زنده و همزمان با سایت بر روی تولبار هم آپدیت می شوند. در واقع کاربران با نصب تولبار نیازی به مراجعه به وب سایت نخواهند داشت و به راحتی در هر لحظه روی مرورگرشان می توانند از نرخ های لحظه ای مطلع گردند. بعلاوه مواردی چون عناوین اخبار لحظه ای، لینک های کاربردی سایت، فرم تماس با ما، جستجوگر گوگل، چک میل و .... نیز از طریق تولبار در اختیار کاربران محترم قرار می گیرد.

تولبار بر روی چه مرورگرهایی قابل نصب می باشد؟

اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس. به زودی نسخه مربوط به گوگل کروم نیز عرضه می گردد.